Investinor deltar i en emisjon sammen med eksisterende og nye aksjonærer. Investinor har også opsjon på å følge opp den ovennevnte investeringen med inntil 18 millioner kroner (30 millioner til sammen).
Bilproduksjon i Finland
THINK har nå fått med seg to sterke industrielle partnere, finske Valmet Automotive og amerikanske Ener1. Selskapets nye strategi er også mer robust og konkurransedyktig.
THINKs elbiler skal heretter produseres av Valmet Automotive i Finland, som også vil håndtere logistikk og innkjøp knyttet til THINKs bilproduksjon.
I Norge (Oslo og Aurskog) beholder THINK administrasjon, teknologiutvikling, testing og salg.
Selskapet skal i tillegg til å selge egne elbiler, utvikle og selge teknologi til andre bilprodusenter som etter hvert forventes å melde seg på i kampen om det voksende markedet for miljøvennlige biler.
Voksende marked
THINK har 19 års erfaring med utvikling og produksjon av elbiler. Modellen TH!NK City har vært serieprodusert siden 1999. TH!NK City er også typegodkjent som bil (i motsetning til elbiler som er typegodkjent som firehjuls motorsykkel).
Investinor mener det globale markedet for miljøvennlige biler på lang sikt er svært lovende. THINK kan tilby en typegodkjent og leveringsklar elbil, og har dermed et forsprang i dette markedet.
Investinor vil få en eierandel i THINK Holdings AS på 5,5 prosent. Investeringsdirektør i Investinor Steinar Fossen blir medlem av styret i THINK Holdings AS.